15 مكان براي گذارندن تعطيلات كه احتمالاً فكرش را هم نكرده بوديد
 • بسياري از افراد روزهاي تعطيل سال را فرصت خوبي براي فكر كردن به كارهايي كه انجام داده اند و آرزوهايي كه دوست دارند در آينده به آنها دست يابند مي دانند. در اين خلال هميشه فكر چيدن برنامه يك سفر هم به ذهن ما خطور مي كند. حالا چه خوب مي شود اگر بتوانيم يك مقصد جديد و هيجان انگيز را براي خود و خانواده مان انتخاب كنيم، جايي كه به هر دليلي تا به حال تصميم به رفتن به آن را نگرفته بوده ايم. مثلاً پاريس و نيويورك شهرهايي هستند كه معمولاً در ليست آرزوهاي بسياري از آدم ها حضور دارند، اما يك انسان پيگير و البته كمي خانه بدوش اصلاً با رفتن به چنين مكان هايي كه جزو مقصدهاي پر طرفدار هستند ارضا نمي شود. شايد تبليغات بيش از حدي كه بر روي چنين مقاصدي صورت گرفته يكي از دلايل مهم اين موضوع باشد. حالا آيا شما هم فكر مي كنيد كه مايل هستيد تا در ميان عده كمي از گردشگراني باشيد كه تماشاي كشورهاي كم تر ديده شده را ترجيح مي دهند؟ تعدادي از مكان ها هستند كه واقعاً دور از دسترس قرار گرفته اند، ولي برخي هم در همسايگي جاذبه هاي گردشگري شناخته شده اي كه همه مي شناسيم حضور دارند. نقشه هاي توريستي اغلب نقاط ديدني موجود در خاورميانه را به دليل بي ثباتي و جنگ هاي پي در پي ناديده مي گيرند، اما هنوز كشورهايي در اين منطقه هستند كه از فضاي امني برخوردار مي باشند. زماني بود كه مكان هاي مناسب براي گذراندن تعطيلات اين ليست ما به عنوان منطقه ممنوعه شناخته مي شدند، اما در واقعيت به مانند بهشت هاي شگفت انگيزي هستند كه هر نوع از گردشگران بين المللي را به سمت خود مي كشانند تا از نزديك، زيبايي هاي منتخب و فرهنگ غني آن را نظاره گر باشند. اينترنت هم در اين ناديده گرفتن ها بي تقصير نيست، حتي گاهي باعث مي شود كه افراد فكر كنند هيچ جاي كاوش نشده اي در جهان هستي باقي نمانده كه مردم آن را براي تفريحات خود انتخاب نكرده باشند. معمولاً مكان هايي كه كم تر كسي مسيرش به آنها مي افتد و يا براي بازديد انتخاب مي كند، جاهايي هستند كه تاريخ و فرهنگ محلي خود را همچنان حفظ كرده اند. به همين دليل اشتياق ما را براي سفر كردن به خود بيشتر از بقيه جاها مي كنند.
شهر وايادوليد (Valladolid)، اسپانيا
 • مردم بيشتر به دنبال سفر به شهرهاي مادريد و بارسلونا هستند و در نتيجه شهر وايادوليد كه فقط دو ساعت با پايتخت اين كشور فاصله دارد و يكي از بهترين مقاصد گردشگري مي باشد را ناديده مي گيرند. اين شهر به معماري متنوع و تاريخ غني اش شهرت دارد. توصيه مي شود كه گردشگران به يك تور بازديد از خانه ميگِل دِ سروانتس (Miguel de Cervantes)، جايي كه او رمان مشهور دون كيشوت (Don Quixote) را نوشت بروند و مكاني كه كريستوف كلمب (Christopher Columbus) در آن در گذشت را تماشا نمايند.
جزاير سَن خوان (San Juan Islands)، واشنگتن
 • جزاير سَن خوان يكي از بهترين جاهاي دنيا براي تماشاي شنا كردن وال ها مي باشد. اين مقصد گردشگري هم براي عاشقان طبيعت و هم براي جستوجوگران ماجراجويي هاي هيجان انگيز مي تواند يكي از كامل ترين انتخاب ها باشد. فرقي نمي كند كه سفر به اين جزاير به چه صورت باشد، هواپيما، قايق و يا حتي هواپيماي آب نشين، چنين جزايري اين فرصت را فراهم مي كنند كه با يك پياده روي ساده بتوان به تماشاي سواحل آن رفت و يا وارد جنگل هاي عميق اين جزاير، جايي كه پارك ملي تاريخي سَن خوان (San Juan Island National Historical Park) قرار دارد شد. توصيه مي شود كه دوچرخه سواري در جاده هاي پشتي كه چشم اندازي از مزارع و زمين هايي مملو از حيوانات را در اختيار دارد از دست ندهند.
آذربايجان (Azerbaijan)
 • اين كشور آسياي مركزي كه دوران پسا شوروي خود را سپري مي كند، در حال تبديل شدن به يكي از بهترين گريزها براي گذراندن تعطيلات است. اين كشور سابقاً مسير ارتباطي امپراطوري هاي باستاني و تاريخي بوده، اما امروزه اصلاً همچين خبرهايي در آن نيست. شهر باكو پايتخت مدرن كشور آذربايجان مي باشد و معماري هايي در آن بنا شده كه همگي بر پايه طراحي هاي قرن بيست و يكمي ساخته شده اند. به گردشگراني كه زمان بيشتري دارند توصيه مي شود كه حتماً به تماشاي يكي از بي نظر ترين درياچه هاي صورتي جهان به نام درياچه مسازير (Masazir Lake) بروند. كلاً در اين كشور نيازي نيست كه مسيرهاي طولاني اي را به هدف تماشاي زمين هاي نيمه بياباني، گل افشان ها، روستاهاي اصيل و كوه هاي سر به فلك كشيده قفقازي طي نماييد.
موريتاني (Mauritania)
 • مردم بيشتر دو كشور سنگال و يا مراكش را براي گذران تعطيلات انتخاب كنند در حالي كه سواحل شني كشور موريتاني به جرات يكي از خارق العاده ترين مكان هاي تفريحي به حساب مي آيند. به عنوان مثال منطقه اَدرار (Adrar) جايي است كه تپه هاي شني بزرگ، فلات هاي خيره كننده و پناهگاه هاي طبيعي سرسبزي را به نمايش گذاشته است. بازديد كنندگان بهتر است كه تماشاي پديده ساختار ريشارت (Richat Structur) كه لقب چشم ساهارا (Eye of the Sahara) را از آن خود كرده و يكي از اسرار آميز ترين مكان هاي كره زمين است را نيز از دست ندهند. همچنين مي توانيد زماني را براي كاوش در ميان ميراث جهاني تاگانت (Tagânt) كه شهرهاي كارواني هستند اختصاص بدهيد.
شهر سيتكا (Sitka)، ايالت آلاسكا (Alaska)
 • مسير رسيدن به اين شهر خودش به تنهايي يك ماجراجويي تمام عياراست. سيتكا لقب زيباترين شهر ساحلي ايالت آلاسكا را يدك مي كشد و چشم انداز جزاير با آب هاي خيز برداشته و جنگل هاي سنوبر باشكوه كه تا لبه آب ها كشيده شده اند را براي بازديد كنندگانش به معرض نمايش گذاشته است. اين سرزمين هاي باستاني در گذشته هاي دور و خيلي قبل تر از اينكه روس ها و آمريكايي ها قدم به سواحل سنگي آن بگذارند، خانه سرخ پوستان تلينگيت (Tlingit Indians) بوده است. همچنين در اين شهر مي توان به تماشاي جنگل خرس (Bear Jungle) رفت و يا زندگي وال ها را از نزديك ديد و يا اينكه حتي به گشت و گذار در قديمي ترين پارك ملي اينجا يعني پارك ملي تاريخي سيتكا (Sitka National Historical Park) رفت. اين پارك ملي يادآورد نبرد سال 1804 ميلادي نيز هست و با مساحت 113 جريبي خود، يك مسافرخانه ديدني را نيز درون خود جاي داده است.
مجارستان
 • اين كشور جايي است كه هم هتل هاي گرانقيمتي دارد و هم هتل هاي مقرون به صرفه اي ارائه مي دهد كه با شبي 160 دلار مي توان در اتاق هاي آنها اقامت داشت. به همين دليل مجارستان يكي از ارزان قيمت ترين مقصدهاي گردشگري در قاره اروپا مي باشد. استراحت كردن در هر دو طرف از رود دانوب (Danube River)، پايتخت مجارستان را كه گاهي لقب "يك پاريس كوچك در ميان قاره اروپا" (Little Paris of Middle Europe) را به آن مي دهند دو چندان لذت بخش مي كند. گردشگران معمولاً شهر بوداپست (Budapest) را به داشتن تاريخ غني و جذابيت هاي مدرن و امروزي اش انتخاب مي كنند. ديدني هاي اين كشور كه دست بر قضا جزو ميراث جهاني يونسكو نيز هستند، هم كم تعداد نيست. به گردشگران توصيه مي شود كه به تماشاي قلعه بودا (Buda Castle Quarter)، بلوار آندرسي (Andrássy Avenue) و خط متروي هزاره بوداپست (Millennium Underground Railway) كه لقب دومين خط متروي كهن در جهان را در اختيار دارد بروند.
مجمع الجزاير ساموآي آمريكا (American Samoa)
 • شهروندان آمريكاي براي ورود به اين مقصد پر از ماجراجويي نيازي به اخذ پاسپورت ندارند. اين قلمرو ثبت نشده آمريكايي شامل 5 جزيره آتشفشاني و دو جزيره مرجاني مي شود كه همگي به شدت دست كم گرفته شده اند. ولي واقعيت اين است كه اينجا هر چيز كه بخواهيد دارد. از سلسله كوه هاي ديدني گرفته تا خليج ها، روستاها و تعدادي از سواحل طبيعي زيبا و دور افتاده اي كه دست هيچ بشري به آنها نرسيده است. پارك ملي آمِريكَن ساموآ (National Park of American Samoa) يكي از دور افتاده ترين پارك هاي ملي موجود در كشور ايالات متحده مي باشد كه منظره اي حيرت انگيز را به نمايش مي گذارد. توصيه مي شود كه ميهمانان سري هم به صخره مرجاني رُز (Rose Atoll) بزنند. اين صخره يك بهشت خالي از سكنه و پر از حيات وحش است كه به تنهايي، جمعيت عظيمي از جانوران مثل حلزون هاي غول پيكر، پرندگان دريايي كه لانه اي براي خود ساخته اند و همچنين كم ياب ترين ماهي هاي مرجاني را در اختيار دارد.
كشور بوتان (Bhutan)
 • كشور پادشاهي بوتان واقع در ارتفاعات رشته كوه هاي هيماليا (Himalayas)، به ميزان قابل توجهي صومعه، قلعه، دشت هاي نيمه گرمسيري، كوه هاي شيب دار و دره هاي پر تعدادي را در اختيار دارد. تيمفو (Thimphu) پايتخت اين كشور است و يكي از فريبنده ترين مكان هاي آن براي بازديد كردن مي باشد. همينطور خانقاه فاجودينگ (Phajodhing)، يكي از پرطرفدارترين مقصد هاي گردشگري اين كشور به حساب مي آيد. به منظور رسيدن به اين محل بايد از مسير پياده روي خارق العاده اي عبور كرد كه از كنار جنگل ها و ديدني هاي بسيار ديگري عبور مي كند. اگر هم به دنبال اعتبار و اصالت بيشتري هستيد، فتح مسير كوهنوردي اسنومَن ترِك (Snowman Trek) پاسخ نياز شما خواهد بود. اين مسير تماشايي 320 كيلومتر طول دارد و 25 روز زمان مي برد تا بعد از كلي ماجراجويي بتوان به ارتفاع آن دست يافت. چنين ماجراجويي شامل عبور از يكي از بكرترين حومه هاي صخره اي شهر با قله هايي كه همگي پوشيده از برف هستند و مسيرهايي كه به مانند يخچال هاي قطبي يخ زده اند مي شود.
دهكده گاليپولي (Gallipoli)، ايتاليا
 • اين دهكده ماهيگيري خوش منظره كه نامش هم دقيقاً به معناي "شهر زيبا" مي باشد، در يكي از سواحل شرقي كشور ايتاليا و در منطقه پوليا (Puglia) قرار دارد. قطب اصلي و قديمي اين شهر بر روي جزيره اي از جنس سنگ آهك ساخته شده بود و از اين طريق به سرزمين اصلي آن متصل گرديده بود. امروزه درست در همين حوالي قطب مدرن اين دهكده در كنار يك پل قرن شانزدهم ميلادي بنا شده است. برخي از زيباترين ساحل هاي كشور ايتاليا در خود دهكده گاليپولي حضور دارند. تماشاي سواحلي از شن هاي طلايي رنگ و آب هاي فيروزه اي رنگ و دست نخورده آن چيزي است كه هيچ كسي از آن سير نخواهد شد.
شيراكاوا – گو (Shirakawa-go)، ژاپن
 • اگر قصدتان بازديد از اصيل ترين قسمت هاي كشور ژاپن باشد، اين مكان انتخاب درستي خواهد بود. آنهايي كه شهرهاي شناخته تر شده ديگري مثل اوزاكا (Osaka) و توكيو را انتخاب مي كنند شانس رويارويي با اين تجربه اصيل را نخواهند داشت. منطقه مسكوني شيراكاوا – گو از سال 1995 به عنوان يكي از ميراث هاي جهاني سازمان يونسكو معرفي شد و در همسايگي ناحيه گوكاياما (Gokayama) قرار دارد. اين مناطق به داشتن خانه هاي سنتي گاسو زوكوري (gassho-zukuri) يا همان مينكا كه سقف هاي بزرگي دارند شهرت دارند. براساس ادعاي وب سايت Japan Guid قدمت برخي از اين خانه ها به 250 سال مي رسد. يك شب اقامت در هر كدام از اين خانه ها كافيست تا حس حضور در اين شهر را به خوبي تجربه كنيد.
داهلونگا (Dahlonega)، ايالت جورجيا (Georgia)
 • اين شهر همان جايي است كه اولين و بزرگ ترين تب طلاي ايالات متحده از آن آغاز شد. همچنين بزرگ ترين مزارع انگور هم درست در قلب اين شهر و در كوهستان بلو ريج (Blue Ridge Mountains) واقع شده است. اگر ماه نوامبر را براي سفر به اين شهر انتخاب نماييد، مي توانيد خود را به فستيوال هِم لاك (Hemlock Festival) برسانيد و از سه روز موسيقي زنده، اجراهاي هنري و تماشاي كارهاي دستي زيبا هم لذت ببريد. توصيه مي شود كه بازديد از موزه گُلد (Gold Museum) را از دست ندهيد چرا كه از اين طريق مي توانيد بيشتر با تاريخ اين منطقه آشنا شويد و سكه هاي كمياب و چاشني هايي كه در گذشته براي منجر كردن خاك و جدا كردن آن از كناره هاي كوه ها استفاده مي شده را از نزديك تماشا كنيد. علاوه بر موارد بالا شهر داهلونگا، خانه دانشگاه نورث جورجيا (North Georgia)، يكي از برترين كالج هاي كل كشور نيز مي باشد.
كراكوف (Krakow)، لهستان
 • شهر كراكوف در جنوبي ترين ناحيه از كشور لهستان و بر روي رود وستولا (Vistula River) واقع شده است. نبض اين شهر را مي توان در راينِك گلوني (Rynek Glówny)، يك ميدان قرون وسطايي اما در عين حال پر هياهو كه تعداد زيادي بوتيك، رستوران، كافه و بار در دور و بر آن وجود دارد به خوبي حس نمود. از جمله ديدني ترين جاذبه هاي توريستي اينجا هم مي توان به  قلعه قرن شانزدهمي واوِل (Wawel Castle)، ايستگاه متروي راينِك (Rynek Underground) كه يك مسير زيرزميني درست در زير بازارهاي بزرگ اين ميدان مي باشد و همينطور كارخانه شيندلر (Schindler’s Factory) كه موزه اي قابل بازديد از دوره اشغال كراكوف توسط ارتش نازي مي باشد اشاره كرد. اين كارخانه پيش از اشغال نازي ها متعلق به اسكار شيندلر بود و در آن ميناي شيشه توليد مي شود. اسكار شيندلر (Oskar Schindler) يك صنعتگر نازي بود كه جان كارگران يهودي اش را در طول فاجعه هولوكاست نجات داد.
حالكيديكه (Halkidiki)، يونان
 • توريست هاي بسياري هستند كه شهر سانتوريني (Santorini) كه يكي از زيباترين مكان ها بر روي كره زمين است را انتخاب مي كنند. بعد از آن نهايتاً نوبت به آتن (Athens) مي رسد كه پايتخت اين كشور است. اما خالكيديكه هم به نوبه خود داراي سواحل شني سفيد با منظره هاي نفس گير و آب هايي به زلالي كريستال مي باشد. به دليل شباهت زياد آن با سواحل جنوب فرانسه و شمال كشور ايتاليا است كه گاهي به آن لقب "گريك ريويِرا" (Greek Riviera) را هم مي دهند. غواصي در عمق كم يكي از محبوب ترين ماجراجويي هاي گردشگران اين شهر مي باشد. مي توان با پاي پياده به خليج ها و خورهاي تنها رفت و از استشمام بوي خوش درختان تازه كاج و نمك آب دريا نهايت لذت ها را برد.
عمان
 • خاورميان اين روزها به جنگ هاي داخلي و بي ثبات سياسي اش شهرت زيادي پيدا كرده است. اما اگر اين موضوع را ناديده بگيريم مي توان گوهرهاي با ارزش و ناشناخته اي را در آن يافت. ساحل عريضي كه در امتداد كشور عمان كشيده شده از همين موارد است كه شرايط ايده آلي را براي انجام ورزش هاي موج نوردي و ساير تفريحاتي كه معمولاً در تعطيلات انجام داده مي شود به وجود آورده است. منطقه مسكوني جوز پوينت (Joe’s Point) در شهر صور (Sur) يكي از جاهايي است كه حتماً بايد از آن ديدن كنيد. مي توان در اين منطقه تعدادي از خارق العاده ترين قلعه هاي باستاني باقيمانده از گذشته و همينطور چندين برج ديگر را تماشا كرد و در كنار آن، بهترين غذاهاي لذيذ اين كشور را هم امتحان نمود. براي دور شدن از خشم زمستان هم خوب است كه به فعاليت هاي تناسب اندام روي بياوريد. چنين برنامه هايي شامل شركت در جلسات آموزش به همراه مربي ورزش، انجام ماساژ، دوچرخه سواري در كوهستان، كاياك و همچنين تنيس مي شوند.
تووالو (Tuvalu)
 • بر اساس اطلاعات سازمان ملل، كشور تووالو با حدود يك هزار توريست در طول سال، كم بازديد ترين كشور جهان مي باشد. اين مقدار بازديد كننده كمي عجيب است چرا كه مردم اين كشور كوچك در ميان چندين جزاير مرجاني متراكم شده اند و با موقعيتي كه كشورشان در جنوب اقيانوس آرام دارد، سواحلي با نماي خيره كننده، آب هاي فيروزه اي رنگ و تالاب هاي بي مانندي را به معرض نمايش عموم مي گذارد.
تعرفه تور

مقاصد گردشگري

15 مكان براي گذارندن تعطيلات كه احتمالاً فكرش را هم نكرده بوديد

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شركت مسافرتي برج محفوظ مي باشد.